ایران جزء هفت کشور تولید کننده مرغ در دنیاست

معاون پشتیبانی تولید و سرمایه گذاری شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: ایران در حال حاضر در تولید گوشت مرغ جزء هفت کشور تولید کننده دنیاست.
محمدرضا حزبئی در آیین تودیع و معارفه سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام جنوب استان کرمان افزود: ظرفیت تولید گوشت مرغ کشور بیش از یک میلیون و ۸۵۰ هزار تن است که با زیرساخت هایی که در کشور وجود دارد می توانیم تا ۳٫۵ میلیون تن تولید داشته باشیم.
وی اظهار کرد: در تولید برخی محصولات در آستانه خودکفایی هستیم و در تولید گندم به عددی رسیده ایم که بیشتر از نیاز کشور است.
وی گفت: سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان و شرکت پشتیبانی امور دام جنوب کرمان در خرید ذرت سال گذشته عملکرد بسیار مطلوبی داشته اند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان هم در این آیین گفت: جنوب کرمان به دلیل پتانسیل های ویژه در بخش کشاورزی، شرایط راه اندازی تالار بورس را دارد.
سید یعقوب موسوی افزود: تلاش می کنیم خرید محصولات این منطقه از طریق بورس انجام شود لذا نیازمند زیرساخت هستیم و در حال حاضر انبارهایی نیز آماده شده که به تایید مراجع ذیصلاح از بورس کالا کشور نیاز دارد.
وی گفت: خرید خرمای منطقه از طریق بورس عملی شده است و این منطقه به دلیل پتانسیل های ویژه ای که در بخش کشاورزی دارد شرایط راه اندازی تالار بورس را می تواند داشته باشد.
وی تصریح کرد: جنوب کرمان با ۲۶۴ هزار هکتار سطح زیر کشت اراضی زراعی و باغی سالانه چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی را تولید می کند و در تولید ۱۰ محصول رتبه اول تا سوم کشور را داراست.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با بیان اینکه این منطقه از گذشته مورد توجه مسئولان کشور بوده است گفت: محصولات جنوب کرمان نوبر و خارج از فصل می باشد که در تنظیم بازار سبزی و صیفی کشور نقش بسزایی دارد و از طرفی دیگر بخشی از محصولات جنوب کرمان جنبه صادراتی دارد که ارز وارد کشور می کند.
در این آیین طی حکمی از طرف علیرضا ولی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، جواد شهریاری به عنوان سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام جنوب کرمان معرفی و از خدمات ابراهیم بصیریان سرپرست سابق این شرکت تقدیر شد.morghdari-new07

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *